Vznik projektu PHT

Vznik projektu PHT

V lednu 2020 jsme založili projekt PHT a začali rozvíjet koncept výchovy amatérského hráče. Brzy jsme zjistili, že realizujeme “neproveditelné” tréninky, které “se takto nedělají a nejde je takto dělat”.

Amatéry jsme rozdělili do výkonnostních skupin a zajistili aby hráči v každé skupině dokázali trénovat společně. Začala přirozeně vznikat komunita hráčů, kteří si dovedou pomáhat, kteří se podpoří, kteří se znají, kteří spolu trénují i hrají. Vytvořili jsme kontinuální tréninky v uceleném čtvrtletním bloku s jasným tréninkovým plánem a motivovali hráče k pravidelné docházce. Zajistili zázemí pro komplexní přípravu a zahájili tréninky na střelnici, suchou přípravu i podporu fyzioterapeutky. Začali hrát více či méně řízené zápasy a rozvíjet tolik opomíjenou péči o organizovanost amatérských zápasů a tedy i rozvoj herní inteligence amatérů

V PHT se z občasných hráčů stávají aktivní a profesionálně vedení sportovci. 

V současnosti je PHT jediná hokejová “škola”, která nabízí tréninkové skupiny i amatérům, kteří se teprve začínají učit bruslit. Provozuje přípravku, další 4 výkonnostně rozlišené skupiny a nové skupiny otevírá s každým turnusem. Věnuje se i golmanům. PHT stále více navštěvuje i amatérská mládež a to jak z řad kluků, kteří profesionálního hokeje zanechali, tak z řad mladých sportovců, kteří chtějí hokej hrát na amatérské úrovni.